Zawody

Dziś (21.04.13 Stare Babice) odbyły się zawody: Rally-O i Flyball. Niestety nie startowaliśmy (zapisy się skończyły), jednak podziwialiśmy.

O Rally dużo już pisałam, dlatego krótko opiszę flyball (na podstawie tego co widziałam, więc nie są to rzetelne informacje)

Start – właściciele z psami mogą się ustawić w dowolnej odległości od linii startu, jednak zwierzak przekroczyć ją może dopiero po zapaleniu się zielonego światła.

Tor składa się z kilku ustawionych w prostej linii przeszkód, ich wysokość jest ustalana na podstawie najniższego psa w drużynie. Na końcu toru znajduje się urządzenie, na którym osadzana jest piłka, od którego pies może się odbić by powrócić przez tor. Osoba która mocuje piłki (każda drużyna ma oddelegowaną do tego osobę) może również wołać psy, które biegną.

Flyball piłka

flyball skok

Podczas biegu pies nie może upuścić piłki ani ominąć przeszkody (gdy to zrobi powtarza, opóźniając drużynę).

Przed zawodami właściciele z psami mogą poćwiczyć na torze i ustawić dwie siatki (około 1 metra) w dowolnym miejscu, by pies nie przeszedł koło przeszkody.

Równocześnie startują dwie drużyny

Te zawody są bardzo spektakularne, zwłaszcza gdy psy i właściciele są już doświadczeni – psy śmiga jak błyskawice. Pod czas tych zawodów mogliśmy podziwiać i debiutantów i mistrzów Europy.

Reklamy

2 thoughts on “Zawody

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj / Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj / Zmień )

Connecting to %s